Észlelőrét
A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája
Ködök a Hattyú csillagképben
A fő célpont az Sh2-119, a Kagylóhéj köd volt, de mivel a 135mm-be belefért, belevettem az Észak Amerika és Pelikán köd egy részét is. Kicsit nehéz volt az eléggé eltérő fényességek összehozása, emiatt kivételesen kis Photoshop is volt a Pixinsight mellett.
Készítette
Csefkó Tamás
Optika
Samyang 135 mm F/2,8
Kamera
ZWO ASI1600mm pro
Mechanika
EQ6r-pro
Helyszín
Mikebuda
Dátum
2024-09-01
Expozíciós adatok
Chroma OIII: 59×300″(4h 55′), ZWO Blue: 30×10″(5′), ZWO Green: 30×10″(5′), ZWO H-alpha: 75×300″(6h 15′), ZWO Red: 30×10″(5′), ZWO S-II: 48×300″(4h)
Szűrők
Chroma OIII 3nm Bandpass, ZWO Blue, ZWO Green, ZWO H-alpha 7nm, ZWO Red, ZWO S-II 7nm
Hozzászólások
nagyon látványos! Ezt a baloldali is "tavacskát" még nem is láttam eddig.
Szia Bence, nagyon köszönöm, hogy megnézted és leírtad a véleményed. Teljesen prózai okai is vannak a samyang szeretetének: nekem kb 100 méter minden kitelepülés (este ki, hajnalban vissza), lassan 50 leszek, és amikor este nyolckor is 30 fok van, annyira jól esik a 2 kilós cuccot vinni a Newton + ellensúlyok 35 kilója helyett :) de azért már hiányzik a Newton. A képen pedig lehet, hogy túlzásba vittem a dinamika csökkentést, igazából az is felmerült bennem, hogy croppolom csak a kagylóhéjat. Az RGB csillagok meg elvileg a szokásos módon a legvégén kerültek rá, szóval azt most hirtelen nem is értem, mi lett velük. (Mennyi mindenre kell figyelni... :) ) Mindenestre nekiugrom majd még egy feldolgozásnak. Köszi még egyszer!
Látom nagyon rákaptál erre az obira, de meg lehet érteni :)
Ahogy írtad valamilyen módon kicsit próbáltad a dinamikát csökkenteni, viszont lehet hogy ez egy picit sok már, gyakorlatilag invertálódott a dolog (sötétebb a valóságban sokkal világosabb belső rész mint a halványabb külső régiók). Illetve ami még fura lett hogy a csillagok is tök sötétek ott ahol ködösség van, érdemes figyelni erre