Észlelőrét
A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája
Energiafüggőség
A fotóm a 2025‑ös ibériai áramszünetre reflektál, amely egyetlen pillanat alatt sötétségbe borította a félszigetet, emlékeztetve az emberiséget arra, milyen törékeny is valójában az energiára épülő civilizációnk. Egy rövid időre a hálózat teljesen elnémult, miközben Napunk fénye és ereje változatlanul ragyogott tovább.
Fotóm a két erő közötti feszültséget szimbolizálja: a Nap ősi, megbízható, életet adó melegét és a modern életünket fenntartó, mégis sérülékeny és meghibásodásra hajlamos villamosenergia‑hálózatot. A nagyfeszültségű távvezeték sziluettje egyszerre emlékmű és figyelmeztetés. Olyan világban élünk, ahol mindaz, amit építünk, amit elképzelünk, amire támaszkodunk, amit haladásnak nevezünk — nemcsak a Napunk sugárzásától hanem az energiahálózattól is függ.
Készítette
Papp András
Optika
127/1200 GPU APO
Kamera
Canon EOS R8
Mechanika
SkyWatcher EQ6
Helyszín
Magyarország
Dátum
2025-08-15
Expozíciós adatok
200 x 1sec.
Szűrők
Vizu. napfólia
Hozzászólások
wow
Nagyon eredeti!
Hú, ez de jó
Zseniális párosítást András! A jelen korban ráadásul mindkét téma eléggé "égető" tapasztalásokat ébreszt...