Észlelőrét

A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája

Energiafüggőség

A fotóm a 2025‑ös ibériai áramszünetre reflektál, amely egyetlen pillanat alatt sötétségbe borította a félszigetet, emlékeztetve az emberiséget arra, milyen törékeny is valójában az energiára épülő civilizációnk. Egy rövid időre a hálózat teljesen elnémult, miközben Napunk fénye és ereje változatlanul ragyogott tovább.

Fotóm a két erő közötti feszültséget szimbolizálja: a Nap ősi, megbízható, életet adó melegét és a modern életünket fenntartó, mégis sérülékeny és meghibásodásra hajlamos villamosenergia‑hálózatot. A nagyfeszültségű távvezeték sziluettje egyszerre emlékmű és figyelmeztetés. Olyan világban élünk, ahol mindaz, amit építünk, amit elképzelünk, amire támaszkodunk, amit haladásnak nevezünk — nemcsak a Napunk sugárzásától hanem az energiahálózattól is függ.

Készítette

Papp András

Optika

127/1200 GPU APO

Kamera

Canon EOS R8

Mechanika

SkyWatcher EQ6

Helyszín

Magyarország

Dátum

2025-08-15

Expozíciós adatok

200 x 1sec.

Szűrők

Vizu. napfólia

Hozzászólások

 Kecskés Bertalan Kecskés Bertalan

wow

 Kollár István Kollár István

Nagyon eredeti!

Dr. Francsics László Dr. Francsics László

Hú, ez de jó

 Király Zoltán Király Zoltán

Zseniális párosítást András! A jelen korban ráadásul mindkét téma eléggé "égető" tapasztalásokat ébreszt...