Észlelőrét

A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája

Vénusz infrában Ángyán Krisztián

Vénusz infrában

Tavasz talán egyik legnyugodtabb estéje volt, így a Vénuszt vettem célba, még naplemente előtti fél órában. Mivel (még) nincs UV-hez szűrőm és kamerám, így csak infrában készítettem el a videókat. Astronomik IR pass 807 és Svbony IR pass 685 szűrőket váltogattam, 3-3 perces videókat rögzítettem. Az Asi 290mc tempós kamera és infrában 800nm körül jó még az érzékenysége is, ezért 300x300 roi-ban közel 500 fps-el futottak a videók 60% hisztogram mellett. 5%-ot sztekkeltem, a kontraszt kiemeléséhez Astrosurface-ben azért neki kellett tolni a wavlet élesítést. A jobb látvány és a finomabb perem elérése érdekében 300%-os drizzle-t alkalmaztam. A két kép között a felhőzetben már eltérések láthatóak.

Készítette

Ángyán Krisztián

Optika

Skywatcher 14" Flex-Goto

Kamera

ZWO ASI 290mc

Mechanika

Dobson

Helyszín

Szentendre

Dátum

2026-05-04

Expozíciós adatok

IR685: gain 95, 1,43 ms; IR807: gain 102, 1,64 ms

Szűrők

Astronomik IR pass 807 és Svbony IR pass 685

Hozzászólások

 Schmall Rafael Schmall Rafael

Nagyon jó felbontás és minőségi kép lett!

 Váradi Nagy Pál Váradi Nagy Pál

nagyon hangulatos képek, gartula

 Ángyán Krisztián Ángyán Krisztián

Köszi! Közel 26 fokos magasságban volt, naplemente előtt, amikor lefutott a két videó. Ez a magasság még vizuálban is jól mutatott. Itteni viszonylatban kiváló nyugodtság volt ezen az estén.

Dr. Francsics László Dr. Francsics László

Igen jók, nekem tetszenek! Mennyire van a Vénusz magasan a fotózáskor?
14" dobson már nem kis játék.