Észlelőrét
A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája
Vénusz infrában
Tavasz talán egyik legnyugodtabb estéje volt, így a Vénuszt vettem célba, még naplemente előtti fél órában. Mivel (még) nincs UV-hez szűrőm és kamerám, így csak infrában készítettem el a videókat. Astronomik IR pass 807 és Svbony IR pass 685 szűrőket váltogattam, 3-3 perces videókat rögzítettem. Az Asi 290mc tempós kamera és infrában 800nm körül jó még az érzékenysége is, ezért 300x300 roi-ban közel 500 fps-el futottak a videók 60% hisztogram mellett. 5%-ot sztekkeltem, a kontraszt kiemeléséhez Astrosurface-ben azért neki kellett tolni a wavlet élesítést. A jobb látvány és a finomabb perem elérése érdekében 300%-os drizzle-t alkalmaztam. A két kép között a felhőzetben már eltérések láthatóak.
Készítette
Ángyán Krisztián
Optika
Skywatcher 14" Flex-Goto
Kamera
ZWO ASI 290mc
Mechanika
Dobson
Helyszín
Szentendre
Dátum
2026-05-04
Expozíciós adatok
IR685: gain 95, 1,43 ms; IR807: gain 102, 1,64 ms
Szűrők
Astronomik IR pass 807 és Svbony IR pass 685
Hozzászólások
Nagyon jó felbontás és minőségi kép lett!
Váradi Nagy Pál
nagyon hangulatos képek, gartula
Ángyán Krisztián
Köszi! Közel 26 fokos magasságban volt, naplemente előtt, amikor lefutott a két videó. Ez a magasság még vizuálban is jól mutatott. Itteni viszonylatban kiváló nyugodtság volt ezen az estén.
Igen jók, nekem tetszenek! Mennyire van a Vénusz magasan a fotózáskor?
14" dobson már nem kis játék.