Észlelőrét

A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája

AR4431 napfolt csoport

AR4431 napfolt csoport

AR4431 napfolt csoport

Több felvételből ez lett a legjobb, de az AutoStakkret eléggé elvitte a napfoltot a kép szélére. Ettől eltekintve szerinte nem lett rossz.

Készítette

Palyov Norbert

Optika

SkyWatcher BD 200/1000 Newton

Kamera

ZWO ASI 178 MM

Mechanika

SkyWatcher EQ6-R Pro GoTo

Helyszín

Csabacsűd

Dátum

2026-05-04

Expozíciós adatok

10000 frame legjobb 5%-a, 7,0 ms, gain: 50

Szűrők

Baader Astrosolar szűrőfólia Nd 3,8, Baader Solar Continuum szűrő 7.5 nm (1.25")

Hozzászólások

 Schmall Rafael Schmall Rafael

Nem lett rossz! A kompozíciót a másik galériában már leírtam. :) A részletek tetszenek.

 Palyov Norbert Palyov Norbert

Néztem már, de még nem próbáltam.
Kamera tekintetében gondolkodom egy váltáson 174 MM-re.

Dr. Francsics László Dr. Francsics László

APM 2,7X-et nem próbáltad?
Az korrigálja a kómát F4-en. De ez sem tűnik rossznak.

 Palyov Norbert Palyov Norbert

Köszi, hogy ránéztél Laci! Örülök, hogy tetszik!
TeleVue 2x (1,25") barlow volt a fényútban.
Köszi a tanácsokat! A H-alfa szűrőt lehet , hogy megpróbálom.

Dr. Francsics László Dr. Francsics László

Ez bizony nem lett rossz! Gratulálok! Granuláció remek, napfolt szépen bomlik. Penumbra szálas.
Milyen barlow-t használtál?
Amúgy ha nem a solar continuum szűrővel készíted, hanem pl O3-al, vagy Ca-K van, akkor még jobb kontrasztod lehet. Ha viszont H-alfa mélyégszűrőt használsz, akkor kevésbé lesz seeing érzékeny.