Észlelőrét
A Magyar Asztrofotósok Egyesületének galériája
Barlang köd / Sh2-155
Bátorkodtam ezzel az objektummal tavaly nagyon megtetszett. A szinvilága is inspiráló volt, remélem sikerült jól átadni. A felvételeknél sok küzdés volt, majdnem 7 óra anyagot kellett töröljek, ez a horvátországi tűz miatti füst, bezavart nagyon. Néha érezni is lehetett a füst szagot reggelente a horizont közelében körben réteges fátylak voltak csak felettünk volt tisztább az ég. Több mint egy éjszakányi adatot kellett kitörölni, felfuvódtak a csillagok és tompa volt a kép. Ennyit sikerült megmenteni és dolgozni vele.
Készítette
Blahó Norbert
Optika
SW 200/800 Átakított Quattro tubus
Kamera
Zwo Asi 585 Mc Pro
Mechanika
Sky-Watcher EQ6-R PRO GoTo
Helyszín
Orosháza
Dátum
2026-08-18
Expozíciós adatok
357x180 sec rgb
Szűrők
Optolong L Quad 2"
Hozzászólások
Szia Gàbor köszi szépen ! De igen gondolkoztam rajta de még nem szàntam rà magam. Gondolom hdr ben kell megoldani a mozaik panelt. Ilyet még nem csinàltam. Vannak nagyon szép porködök amire ràpróbàltam és jo jel zaj arànyom lett volna csak nem fért el. Most elgondolkodtattàl ezzel. :)))) 2 panel beleférhet az idöbe csak ne kelljen sok anyagot kidobni. Nagyon vàltozatos az ég mostanàban.
Kifejezetten tetszetős ez az átlós kompozíció és jól fel is dolgoztad. Esetleg egy kétpaneles mozaikban nem gondolkodsz a nagyobb látómező miatt?
Szia Laci nagyon örülök hogy tetszik, és igen. Pici a kamera szenzor, de én igy is elégedett vagyok vele. Porködöt szerettem volna de nem férnek el a képben, igy alkalmazkodok.
Norbi, ez nagyon szép lett, gratulálok! Tök természetes megint, nem is veszem rajta észre az RGB hiányát.
Kár, hogy a kis cikkcakk nem fért a látómezőbe.